Szanowni Państwo, plebiscyt wyborczy dobiegł końca.

Szanowni Państwo,
plebiscyt wyborczy dobiegł końca.
Dziękuję z całego serca za Wasze głosy oddane na mnie i na Kandydatów z naszego NIEZALEŻNEGO, BEZPARTYJNEGO komitetu.
Wiem, że każde skreślenie przy moim nazwisku było głosem przemyślanym, opartym na obserwacji tego, co przez swoją działalność w interesie mieszkańców wniosłem w ostatnich latach do naszej wspólnej rzeczywistości. Robiłem to z wielkim zaangażowaniem i z duszą na ramieniu.
Nasze założenia programowe skierowane były do ludzi o wysokiej kulturze obywatelskiej. Rozumiejących jak istotne jest przywrócenie zasad prawdziwej samorządności, dalekiej od elitarności i zależności partyjnej, niekompetencji, czy też niskich pobudek wynikających z chęci posiadania władzy.
Otrzymałem również głosy tych, którzy widzą jak nonszalancką, kosztowną, a w pewnych przypadkach szkodliwą politykę lokalną prowadzą od lat władze.
Moi/nasi wyborcy to przede wszystkim osoby o wysokiej kulturze obywatelskiej, to jest pewne, ponieważ my nie szliśmy drogą na skróty, czyli festiwalu obietnic. To jest najprostsze – mówić ludziom to co chcą usłyszeć, a potem jakoś to będzie.
Nasi wyborcy nie ulegli wpływom objazdowego teatrzyku interesownych przekupek, proponujących zaspokojenie wszelkich oczekiwań za ich własne pieniądze. Za to naszym wyborcom wielki szacunek – 15% wyborców!
Optymistyczne jest to, że po kilku latach starań, zgodnie z powiedzeniem „ziarnko do ziarnka…”, udało się pozyskać zaufanie tak wielu osób. Tu jesteśmy wygrani, ponieważ +- 1000 osób (15%) spośród blisko 6500 głosujących postawiło na nas. To jest coś, co należy bardzo docenić, choć praca aby to się ziściło była wyjątkowo ciężka. My nie mamy pod sobą ludzi zależnych, nie dysponujemy środkami finansowymi (publicznymi!) i propagandą, takimi jakimi dysponuje konkurencja.
Cóż… Co do minusów to fakt, że żyjemy w środowisku, które jest gotowe zagłosować na każdego, kto wyłania się z jakiegoś układu, a jego mocodawcy mają dostęp do zasobów publicznych. Czyli na układy oparte na szyldzie i hierarchii partyjnej, podległości zawodowej, dostępności do pieniędzy podatnika lub innej zależności.
Z minusów następnych, to niestety, teraz trzeba tylko poczekać na efekty tej zbiorowej halucynacji, w którą objazdowy, partyjniacki, populistyczny teatrzyk wprowadził tak wielu mieszkańców.
A efekty te, w mojej opinii będą odmienne od oczekiwań, a widząc owoce rządzenia tej władzy, mam wręcz przekonanie, że będą one bolesną rzeczywistością.
Ps. Plusem i to dużym jest to, że porozumienie lokalne ma duży potencjał. O tym niebawem.
Dziękuję / dziękujemy! ❤️
Chylę czoło przez drużyną KWW Niezależni – Porozumienie Lokalne – Opole Lubelskie Jesteście najlepsi z najlepszych w naszej gminie.

Udostępnij treść

Opublikuj komentarz